Ucpaný odpad je také havárie

Kdybychom se vás zeptali, jak si představujete havárii či havarijní stav, většinu z vás by možná napadl požár, autonehoda, zřícení stavby, záplavy a další velmi podobné katastrofální situace. Některé jevy jsou ovšem tak nenápadné a zdánlivě malicherné, že by mohly vést i ke katastrofám většího rozsahu.

odpadové trubky

Jednou z nich jsou i celkem banální zanesené odpady.

Jestliže se vám doma ucpe odpad a není možné si poradit běžnými prostředky, co máte po ruce, zavoláte instalatéra, například havarijní službu voda Ostrava. Instalatéři v rámci nonstop servisu dorazí velmi rychle a problém řeší bez zbytečného otálení. Nyní si ovšem představte, kdyby instalatér nepřijel, a kdyby se v té době znenadání všichni instalatéři kamsi propadli. Co by nastalo.

Ucpaný odpad v mnoha dalších domácnostech by vyústil v krátké době v zanesení kanalizace, nejprve domovních přípojek, později celého systému. Kanalizace se také může zanést i vnějšími vlivy, například prorůstáním kořenů keřů a stromů, které se protlačí skrze štěrbiny v betonovém potrubí, anebo naplavenými kameny, pískem, bahnem, travními drny, listy stromů a podobnými nečistotami.

kanalizace ve městě

Nefunkční kanalizace by díky absenci instalatérského havarijního servisu znamenala ohrožení celého města nákazami případných patogenů, a kdyby tyto problémy probíhaly na celém světě (pokud by neexistovali instalatéři), mohlo by to přerůst v celosvětové ohrožení tyfem, úplavicí a podobnými nebezpečnými chorobami. V této situaci by nepomohli ani hasiči, ani policisté, ani lékaři – tyto týmy by maximálně likvidovaly následky škod, ale nikdo by neřešil onu příčinu – vyčištění odpadů a kanalizací tak, jak to provádí instalatérské profese.

Buďme tedy rádi, že instalatéři existují, a že řeší právě havarijní situace včetně zanesených odpadů a kanalizačních systémů. Bez jejich pomoci by to opravdu nešlo.

5/5 - (2 votes)