Děti a spánek

Děti a spánek. Dobře si to dokážeme představit. Ti co děti mají tak už ví, co to obnáší a jak se v takovou chvíli zachovat. Někdy je to rychlovka a někdy zase potřebujete hodně času na to abyste vaše děti uspali. A hlavně třeba taková miminka. U dospělého člověka je to skoro stejně. Někteří to mají se spánkem jednoduché. Jsou případy kdy si člověk lehne a usne v momentě, ale taky spousty lidem trvá taky dlouho, než se uchýlí ke spánku, i když jsou unavení sebe víc. Ale jak je to se spánkem u dětí? Nejdůležitější je, aby vy jako maminka nebo tatínek, který si jde s dítětem ulehnout byli naprosto v klidu.

děti

Není selhání, když dítě neuspíte během pár minut. Někdy to chce i více času. Můžete číst pohádky, zpívat ukolébavky anebo si jen tak povídat. U nás vždycky fungovala pohádka na dobrou noc. Někdy byla jedna a někdy taky dvě. Pak jsme se uchýlili ke zpěvu a ten taky zabral nejvíce. Chviličku si malý semnou pobrukoval a pak jsem viděla, jak sám od sebe usíná. A během ani ne půl hodiny byl klid. Musíte si na to dopřát dostatek času. Nespěchejte na dítě, aby usnulo. A už vůbec na něj nechoďte s výhružkami, aby hned usnulo, aby zavřelo oči, bylo v klidu a spalo. To tak prostě nefunguje.

děti

Možná v některých případech ano, ale příště pak bude třeba dítě těžší uspat, než se zdá. Taky není na místě strašení, děti se pak budou bát a vy se tak z pokojíku nedostanete. U miminek je to jednodušší, pokud je teda nic netrápí. Nejrychleji usnou u kojení, nebo taky u lahve s mlékem. Našeho maličkého stačilo párkrát pohoškat v náručí a za dvě minuty spinkal. S většími dětmi to tak bohužel nefunguje. Ale udělejte si v tom nějaký řád, který prostě budete dodržovat tak aby se ho naučilo i dítě. Pokud bude rozčarované, vzteklé, nebo uhnané, tak vám těžko půjde dobrovolně spát. Před spánkem by mělo být dítě klidné, aby se mohlo připravit na spánek bez jakéhokoliv rušení. Můžete si taky dopomoci třeba svítícím projektorem, nebo nějakým usínačkem s melodii, vychytávek je opravdu dost.