Téma první menstruace

Menstruaci většinou dostávaly dívky u konce základní školní docházky. Jenže v posledních letech se všechno zrychluje a tak je vcelku běžné, že první menstruaci dostávají dívky dokonce okolo desátého roku věku. Je to velmi brzy a tím spíše je potřeba si s dcerou promluvit o tématu menstruace ještě dříve než ji skutečně dostane. Je potřeba aby byla připravená na všechno co s tímto tématem souvisí. Jak na to?

vložky a tampony

Rozhodně nečekejte až za vámi přiběhne že už ji dostala, to už bude pozdě. Je potřeba ji poučit ještě před desátým rokem, protože nikdy nevíte, kdy ji opravdu dostane, a může to být každou minutu. Udělejte si s spolu hezký den, posaďte se spolu a jednoduše jí řekněte co menstruace je a jaké má možnosti. Měly byste spolu mluvit otevřeně, a rozhodně z toho nedělat vědu.

Žijeme v době internetu
Protože žijeme v době kdy všechno najdeme na internetu, je téměř vyloučeno, že by i takto malá slečna o menstruaci nevěděla. I tak je ale důležité, aby to s ní probrala máma, a řekla jí, jaké menstruační pomůcky může používat. Pro takto mladé dívky není vhodné používat tampony, a vložky mladým slečnám většinou nevyhovují. Z tohoto důvodu je dobré jí nabídnout menstruační kalhotky z nanovlákna. Jsou velmi pohodlné. Savé, skvěle se nosí a nikdo nepozná že je má nějaká žena či slečna na sobě. Díky vysoké savosti je téměř vyloučeno že by došlo k protečení.

menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky nemusí mít jen černou barvu a mít beztvarý střih. Dnes se dat koupit i brazilky či tanga a to v několika barvách. I mladé slečny mohou nosit stylové menstruační kalhotky, které jim poskytnou potřebou ochranu. Existuje několik druhů kalhotek podle síly menstruace, a tak vaše dcera může používat takové, které budou odpovídat síle menstruace. Kalhotky se po použití jednoduše vyperou a vydrží při správné péči několik let.