Životní cíle

Stále na sobě pracujte

Už jako děti máme jistě sny, přičemž někdy nejsou úplně reálné jako třeba stát se kosmonautem. Na druhou stranu sny jsou tu od toho, abychom za nimi šli a plnili se je, takže dokázat toho můžeme opravdu hodně. Již na konci základní školy rozhodujeme o své budoucnosti, protože budeme volit školu střední a psát přijímací zkoušky. Sice jsou lidi, kteří vydělávají dost peněz mimo svůj obor, ale s vysokoškolským titulem máme šanci mít se v životě o dost lépe, takže bychom ji nemělo zahodit.

nápis Dream

Škola nám dá jistý režim, nové znalosti, přehled o řadě věcí a nová přátelství, takže rozhodně není k zahození. I po škole bychom se měli dále rozvíjet, poznávat nové věci a snažit se dále posouvat k lepšímu. V některých oborech je to skoro nutnost, aby nás nepředehnala konkurence. Svět není pouze o materialismu, protože kromě vydělávání peněz a dřiny je potřeba také odpočívat a užívat si života.

Bydlení

Kdybyste řekli mladým lidem po škole ať napíšou na papír seznam svých cílů, tak mezi nejčastějším bodem se bude vyskytovat hezké vlastní bydlení. Konkrétně může jít třeba o rodinný domek se zahradou a bazénem. Samozřejmě představy se liší, ale sen vlastního bydlení je stejný. Nudní máš z něj nevyhodí a je to domov, kam se budeme vždy rádi vracet a třeba zde vychovávat vlastní děti.

vlastní bydlení

Největší překážkou pro jeho získání jsou finance, protože se tu bavíme o milionech. Když se podíváme na příjem běžné domácnosti, tak to znamená šetřit deštíky let. To však můžeme díky hypotéce přeskočit a začít se zařizování bydlení již teď. Pochopitelně to jde zařídit přes hypotéku. Pokud nás odmítnou v bance, tak potom druhá cesta ve formě hypotéky pro dlužníky. Bývá sice méně výhodná, ale je to šance pro lidi, kteří dříve nespláceli své půjčky. Řádně splácet budeme muset však v obou variantách, s čímž musíme počítat na dlouhá léta.