Moje knihy

Co si myslíte vy o vzdělávání? Je totiž opravdu hodně lidí, kteří na své vzdělání opravdu hodně dbají, protože potom také chtějí mít lepší zaměstnání. Já patřím k těm lidem, kteří se moc rádi učí. A to nemluvím o tom, že moc ráda čtu knihy. Kdybych třeba nemohla si alespoň jeden den přečíst knihu, tak jsem z toho nesvá. Někdy si říkám, že je to asi závislost, že stále jenom čtu knihy anebo časopisy. Jenomže když to tak vezmu, tak na druhou stranu je to zase výhodné. Protože když si člověk čte, tak tím rozšiřuje nejenom slovní zásobu, ale také se mu samozřejmě rozšiřují obzory, protože díky čtení člověk se vlastně vzdělává.

Mám velkou knihovnu.

A já, když jsem byla v deváté třídě a měla jsem se rozhodnout, kam půjdu, tak jsem si hned vybrala Gymnázium. Chtěla jsem být na gymnáziu, protože z gymnázia jsem potom chtěla jít na vysokou školu a učit se pedagogiku, jenomže bohužel se mi to nepodařilo, abych šla na gymnáziu. Bohužel jsem se tam nedostala. Takže nakonec to dopadlo tak, že jsem si udělala ekonomickou školu a potom jsem šla ještě jednou na nástavbu na druhou střední školu, a to na podnikání. Vysoká škola se mi bohužel nesplnila, ale nevadí. I tak mám opravdu skvělou práci, kterou jsem si vždycky přála mít.

Zkouším psát knihu.

A tím to ale všechno nekončí. I tak, když už mám po škole a nechodím každý den do školy, tak jsem se rozhodla, že si udělám ještě třetí střední školu a to dálkově. Víte, mě vzdělávání se opravdu hodně baví a mám to asi po svém dědečkovi, který také moc rád čte všechny knihy a rád se vzdělává. Tady jde alespoň vidět, že se v tomhle geny se také možná asi dědí. Podle mého názoru už ale odpadává láska ke knihám. Co znám mládež, tak ta vůbec nečte nebo je to nebaví nebo je k tomu bohužel nikdo nevedl. Já děti ke čtení vedu moc ráda. Podle mého názoru je čtení pro každého důležité a také vhodné. Četba rozvíjí intelekt.