Péče o zdraví

Vzpomínám si, když jsem měla stále jako dospívající bolesti hlavy. Vůbec jsem si nedokázala představit to, že bych třeba já mohla trpět migrénou. Protože když jsem poslední dva roky stále trpěla na bolesti hlavy, tak jsem postoupila už tolik vyšetření, že se nakonec ukázalo, že to bude nejspíše migréna. A bylo to hrozné, protože ani nevíte, jaká je to bolest, když máte migrénu. Kolikrát to tvá někdy i dva anebo tři dny a je to tak nesnesitelné, že vám nepomůže, nikdy si vezmete třeba například dva prášky a potom ležíte někde v posteli ve tmě. A hlavní je také to, že vůbec nemůžete jít na světlo.

Pestrá strava je základ.

Protože pokud trpíte migrénou, tak vás strašně deprimuje světlo. A byla jsem naštěstí potom ráda, když potom po porodu se můj stav zlepšil. A bylo to jako mávnutím kouzelného proutku. Sice mám už občasné bolesti hlavy, ale už to není tak hrozné. Už netrpím takhle často bolestmi hlavy, jak tomu bylo kdysi, kdy jsem třeba desetkrát do měsíce měla tak urputné bolesti hlavy, že jsem si myslela, že se nedožiji druhého dne. Takže od té doby o své zdraví pečuji opravdu dvojnásob, ale věřte mi, že i když budete zdraví a pečovat o sebe, tak vám nikdo nikdy nezaručí, že budete zdravý jako řípa.

Zeleninu mám moc ráda.

Nyní mám dvě děti a musím uznat, že jsem ráda, že moje děti také ví, že zdraví máme jenom jedno a že o zdraví musíme pečovat, aby nám naše tělo poděkovalo. Protože pokud nebudete pečovat o své zdraví už od mládí, tak ve stáří to potom nezachráníte. Věřte mi, že vaše tělo si pamatuje úplně všechno. Znám samozřejmě několik lidí, kteří se snaží o své zdraví pečovat, ale neumí to dodržet. Tím mám na mysli třeba například alkoholiky. Můj otec, který velmi holduje alkoholu, tak mi stále tvrdí, že o zdraví pečuje. Ale jak? Že jí zdravě, ale zároveň pije alkohol? To nejde dohromady. Všichni víme, že všechno má něco do sebe, ale také musíme počítat s tím, že alkohol škodí.