Jak se zabavit na cestách?

Cestování je pro většinu lidí velká záliba. s cestováním na konkrétní místo, nebo do konkrétní země, se ale neodmyslitelně pojí i dlouhé cestování, které strávíte v nějakém dopravním prostředku tečko na některá místa dorazíte za hodinu, na některé ale klidně až za 1 nebo více dní. Ze začátku vám to může připadat zábavné, ovšem po několika hodinách zjistíte, že se k smrti nudíte. Proto vám přinášíme několik tipů, jak si zkrátit dlouhé cestování.

Hudba

Kdy jste měli naposledy možnost jen tak si sednout, dívat se kolem sebe, a vychutnat si oblíbenou hudbu? Hudba je relax, náš mozek, pokud je stimulovaný naši oblíbenou hudbou, dokonce produkuje hormony štěstí. Zapněte si svou oblíbenou hudbu, dívejte se z okýnka a prostě jen tak odpočívejte.

sluchátka

Podcasty

Pokud příliš neholdujete poslechu hudby, alternativou můžou být třeba takové podcasty. Dnes je jich už tolik, že nebudete vědět, jakýsi dříve vybrat k poslechu. Ať už vás zajímá jakékoliv téma, třeba finance, zdravý životní styl, kriminální příběhy, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo spousta dalších Šárka můžete si být jistí, že i na takové téma vznikl nějaký podcast.

Filmy a seriály

Pro hodně lidí je toto oblíbená relaxační činnost i doma, tak proč by nemohla být i během cestování? Většina z nás s sebou nosí neustále mobil, případně sebou máte tablet, na kterém si můžete pustit váš oblíbený film. Pokud cestujete třeba letadlem, většina aerolinek na dálkových letech má k dispozici obrazovky zabudované v sedadlech, na kterých si můžete film pustit. Pokud se ale musíte spolehnout sami na sebe, a řešíte, jak to udělat, pokud nebudete připojeni k internetu, připravte se na cestu předem, a stáhněte si filmy do svého mobilu pomocí video downloader.

mobil

Kniha

Říkáte pořád, že nemáte čas na čtení a? Nyní ho budete mít více než dost. Vezměte si s sebou svou oblíbenou knihu, a oddávejte se ničím nerušenému čtení. Pokud sebou nechcete tahat knihu z důvodu místa, nebo protože se bojíte, že by ji dlouhé cestování poškodilo, stáhněte si nějaké e-knížky do svého mobilu nebo tabletu.