Vytáhněte vaše děti do bazénu


Také se potýkáte s problémem, který dnes vládne světu, a zkráceně se přezdívá výrazem digitalizace? Výpočetní technika je skvělý objev, ale je zde jeden problém – její zneužití. Mohli bychom ji přirovnat k nerezovému noži, kterým si nakrájíte mrkev do polévky, ale zároveň stejným nožem můžete někoho usmrtit. Jestliže digitalizace přeroste lidem přes hlavu, mohou s její pomocí provádět až neuvěřitelné destruktivní kousky. Nemusí však jít přímo o zneužití dat, jako takových, ale i o odcizení člověka člověku, a poměrně často se s tím setkáváme již u mladé generace. Možná se vám také stalo, že jste zahlédli proti vám na chodníku děti s mobilem, které nevnímají, co se děje kolem nich, ale zajímají se pouze o dotykový displej.

dno bazénu

Děti bývají do virtuální reality vtažené mocnou silou, která jim nabídne jiný svět, ale my žijeme v tom našem, hmotném a hmatatelném. Nenechte své ratolesti propadnout této podobě digitalizace a nabídněte jim zábavu, kterou jsme zažívali i my, když jsme byli mladí, a žádné mobily ani notebooky neexistovaly.

voda v bazénu

Těch způsobů, jak dětem nabídnout lepší hmotný svět kolem nás, je mnoho. Jedním z nich jsou i zapuštěné zahradní bazény do země. Nabídněte dětem lovení předmětů ze dna, házení s míčem, stříkací pistole nebo lodní modely. Do bazénu si mohou zaskákat, mohou se tu ve vodě přetahovat ve dvojicích proti sobě, kdy jeden druhému sedí na zádech, mohou si tu vyzkoušet různé masérské techniky a u bazénu jim také bude lépe chutnat.

Bazén je také báječnou příležitostí k pochytání vitamínu D a v našem mírném zeměpisném pásmu je to velmi důležité, protože v zimě míváme déčka spíše deficit. Sluneční paprsky jsou také výborným zdrojem tvorby serotoninu, a ten potřebujeme k podpoře dobré nálady a proti rozvoje úzkostí a depresí. Mimochodem, víte, že téměř polovina mladých lidí včetně dětí trpí středně silnými depresemi?