Suché zipy v praxi


se et=UTF-8″>

Znáte suchý zip? Zřejmě naivní otázka, že? Se suchým zipem se seznámil snad každý, ale ne každý jej využil na mnoho rozmanitých situací a činností. Některé z nich bychom si tu mohli v krátkosti připomenout.

Svazovač kabelů – také máte nepořádek mezi kabely pod psacím stolem? Pak byste je mohli svázat proužky suchých zipů, který je nepoškodí. Je dostatečně měkký a ohebný, a lze jej kdykoli odepnout.

boty na suchý zip

Věci v autě – když jedete na delší trasu autem, například na dovolenou, a vaše věci se v kufru mrskají sem a tam, můžete z toho mít nepříjemný pocit, zejména pokud se jedná o těžké předměty. Pásky se suchým zipem stáhnete vše tam, kam potřebujete, zipový spoj je velmi pevný, a jen tak se sám od sebe nerozepne.

Kalhoty v pase – suchý zip na rukávech mikin, zimních bund a lyžařské výstroji se již dávno ujal, ale své místo má i u kalhot či tepláků v pase. Takto je upnete mnohem lépe a stabilněji, a navíc vás neškrtí žádná šňůrka. Stačí široký pruh suchého zipu na obou bocích, a s ním si přesně na milimetr nastavíte dle potřeby šíři kalhot v pase, a máte klid. Kdykoli můžete utáhnout nebo povolit, mnohem pružněji, než u opasku nebo šňůrky.

bodlák jako suchý zip

Dekorační předměty – potřebujete připevnit tenkou korkovou nástěnku tak, aby se dala odepnout? Anebo sepnout závěsy či záclony a připevnit velikonoční nebo vánoční výzdobu? Pak je tu suchý zip jako stabilní pomocník. Je spolehlivý a hlavně nesmírně levný. Pořídíte jej doslova za pár kaček.

Zapínání povlečení – jestliže si šijete sami povlečení a povlaky na polštáře a polštářky, anebo chcete lépe upevnit přehoz přes sedací soupravu, křesla a postel, pak se suchý zip může báječně hodit. Poslouží lépe, než klasický zip, protože ten se snadno zadrhne, a při praní v pračce se může zaseknout v bubnu pračky a poškodit. Suchý zip je naopak stoprocentně spolehlivý a má velmi dlouhou životnost.