Konec plýtvání


Pořád slýcháme, že nemáme něčím plýtvat. Nemáme plýtvat jídlem, nemáme plýtvat vodou pod. Ale není nevyužití vaší střechy pro fotovoltaiku také jistým způsobem plýtvání? Stejně jako nevyužití dešťové vody, která na střechu dopadá? Přemýšleli jste o tom někdy takto? Plocha střechy nebývá nejmenší a tak je škoda, pokud ji necháme nevyužitou. Na střeše se nedá pěstovat zelenina nebo ovoce, neproměníme na nic užitečného, ale můžeme využívat vodu, která na ni dopadá a také sluneční paprsky se dají použít. Od toho tady máme fotovoltaiku, která získává stále více na oblíbenosti a kterou řadíme mezi ekologické a obnovitelné zdroje energie. Osadit svou střechu solárními panely Brno můžeme kdykoliv, ale proč to neudělat hned při stavbě nového domku?

střecha

Střechy domů mají chránit dům samotný před deštěm a sněhem, ale i před rozpáleným sluncem v létě. Je to plocha, kterou bychom měli využívat k získávání energie ze Slunce. Je to nevyčerpatelný zdroj energie a člověk se snaží ji čím dál víc efektivněji využívat. Výrobci fotovoltaických panelů pracují na tom, aby panely co nejvíce splynuly se střechou a je jen otázka času, kdy se nebudou stavět střechy a až na nich se budou instalovat fotovoltaické panely, ale samotná střecha bude z fotovoltaických panelů.

fotovoltaika

Slunce dává život všemu kolem nás, včetně nás. Bez Slunce bychom rychle vymřeli. Naštěstí energie ze Slunce se nedá vyčerpat, nikdy nedojde k tomu, že bychom odebrali všechnu sluneční energii, jako se to může stát s ropou, uhlím a jinými zdroji energie, které nacházíme v hlubinách Země. Sluneční energie tady je a bude tak dlouho, jako bude existovat lidstvo. Obrátit náš výzkum ke všem možnostem, které nám Slunce nabízí je úkol pro řadu vědců. A objevit všechna řešení bude chtít spoustu času a doufejme že přinese i řadu úžasných novinek. Chce to jen čas.