Kam pro krásné boty?

Boty jsou naše vizitka
Někdo říká že ruce jsou naše vizitka, další se přiklání k zubům, ale mnoho lidí se shodne na tom, že nejvíce o nás vypovídají naše boty. Je to součást naší osobnosti, okolí vidí co máme na nohách a co nosíme, a také v jakém stavu boty jsou. Neudržované a špinavé boty asi nebudou vypadat dobře na nikom, a ještě hůř působí vysoké podpatky ve špatném stavu. Vypadat dobře je zkrátka normální a je potřeba tomuto cíli něco obětovat.

vysoké podpatky

Kolik znáte skutečně elegantních žen?
Říká se, že velmi elegantní oblečení nosí převážně ženy ve větších městech, ale i v maloměstě můžete potkat krásně oblečené ženy, které vypadají jako by vypadly z titulní stránky módního časopisu. K elegantnímu oblečení se nehodí tenisky, ale jen a pouze boty na podpatku. Některé ženy se při oblékání nechávají inspirovat třeba retro stylem z šedesátých let a nebo burlesque. Právě burlesky jsou proslulé svými vysokými podpatky s platformou. Viděli jste někdy takové představení? Snad nejznámější burleska současnosti je Dita von Teese, která v chůzi na vysokých podpatcích přímo exceluje.

retro burleska

Jestli se vám takové boty líbí a chcete je také nosit, je potřeba si vybrat takové, které se hodí k vašemu běžnému oblečení. Když si dáte práci s výběrem outfitu, můžete si dovolit k němu vzít i boty na podpatku. Lodičky vypadají dobře nejen s šaty nebo sukní, ale i s džínami, jen se musí vybrat správné tričko či halenka a svetr či sako. Při výběru bot na podpatku mějte na paměti že takové boty se musí zkoušet osobně, protože existují i boty, které mají špatně vyrobené podpatky. Potom dochází k situacím, že máte doma sice krásné boty, ale naprosto nepoužitelné, protože už po pár krocích vás v nich bolí nohy. Tomu se vyhnete jedině v případě že je budete zkoušet osobně a hned v obchodě se v nich několikrát projdete.