Zkuste léto jinak


Léto se snaží každý prožít na maximum. Jestli máte rádi festivaly nebo třeba víkendy strávené na chatě, jistě hledáte něco co by vám pomohlo zpříjemnit pobyt na ní. Někdy stačí jen parta dobrých přátel a o zábavu je postaráno. K tomu si něco dobrého můžete ugrilovat a nebo si můžete zahrát nějakou hru. Nebo můžete jen tak odpočívat a dát si třeba vodní dýmku.

muž dýmka

Vodní dýmka je velice populární i u nás už celou řadu let. Je to náhrada běžných cigaret, které spoustě lidí nechutnají, ale vodní dýmku si dají celkem rádi. Abyste si ji mohli dát, musíte mít k dispozici dýmku koupenou. Většinou se dají sehnat kompletní sady, ale nic vám nebrání v tom si poskládat svoji vlastní dýmku podle toho co se vám zrovna líbí za komponenty.

vodní dýmka

Čím začít?
Naprostým základem vodní dýmky je váza, kam se lije dostatečné množství vody. Do vázy se ukotví tělo dýmky do kterého se připevní hadice a nahoru přijde korunka. Ty nejlepší dýmky bývají vybaveny hliněnou korunkou i s prostorem pro odkládání uhlíků. Do moderní korunky dáte přímo tabák určený pro vodní dýmky a pak už jen nahoru dáte uhlíky. Za chvilku je dýmka připravená. Jestli jste si ji ještě nikdy nepřipravovali, podívejte se na internet, kde najdete spoustu informací a užitečných tipů, jak si připravit skvělou dýmku i pro domácí použití.

Nezapomeňte si koupit i tabák do vodní dýmky, který je nedílnou součástí kouření dýmky. Tabák musí být speciální, vlhčený a můžete si ho koupit v mnoha příchutích. Tabák se musí trošku natrhat, aby se spotřebovala celá porce. Zároveň to ale nepřehánějte s jeho množstvím, mohlo by dojít k produkci velkého množství dýmu a někoho by mohl zachvátit kašel. S dýmkou je potřeba zacházet opatrně, kdo ji nezná, měl by začít potahovat pomalu, protože tabák i výsledné potáhnutí jsou opravdu silné. Rozhodně se ale dýmka může stát vítaným zpestřením nejen vašich pobytů na chatě.