Podlahové topení jako krok k většímu komfortu


Když se narodí malé miminko, neumí chodit ani mluvit. Je to v podstatě tak zranitelná bytost, že je zcela závislá na své matce a blízkém okolí rodinného prostředí, které se stará o jeho bezpečí. Jakmile dítě dosáhne určitého věku několika měsíců, začne samo lézt a později se postaví na své vlastní nohy. Obrazně, i doslova. Stát na vlastních nohách je báječný pocit, zřejmě to i vy dobře znáte, a to i co se týče vlastních schopností, které využíváme v zaměstnání nebo v osobním životě, a zároveň i s ohledem na chůzi jako takovou.

dívka na podlaze

Chůze je člověku nejpřirozenější druh pohybu. Říká se, že chodit, zejména po horách, je nesmírně zdravé, a že turistika je také nejvíce doporučovaným sportem pro každého, bez rozdílu věku. Tedy ode dne, kdy se sami postavíte na vlastní nohy, až do doby, kdy už vám nohy přestanou sloužit. Lidské nohy se zdají být částí těla, ne až tak důležitou, v porovnání s vnitřními břišními orgány, ale to není rozhodně správný postoj. Nohy potřebujeme v každodenní praxi v podstatě nepřetržitě, a skončit na invalidním vozíku je obrovská tragédie. Mít zdravé nohy je také jedním z důvodů životního štěstí, a poznáte to na každém, koho těší jakýkoli sport.

krásná žena

Zdravé nohy, to nejsou jen stehna, lýtka a hýždě, ale i chodidla. Měli bychom je ale také adekvátně zatěžovat, a to nejlépe bosonohou chůzí. Chůze v obuvi deformuje nožní klenbu, a to má pak negativní vliv na držení těla a také na orgánové tělesné systémy. Ideální je, chodit co nejčastěji naboso venku v přírodě, a v zimě naboso zas doma po bytě. A k tomu právě perfektně přispívá podlahové topení.

Systémové desky podlahového topení vám umožní sestavit si jej vlastními silami a mít tak doma dokonalý komfort pro posilování příčné i podélné nožní klenby, a mít ploché nohy, to je opravdu průšvih, ostatně ani branci s plochou nohou nemohli být za socialismu odvedeni na vojnu, protože by tam nebyli nic platní.