Nuda Lahev a další

Už se vám to také stalo? Je klidný den, venku svítí sluníčko a vy plánujete co budete dnes s vašimi dětmi dělat. A najednou to uslyšíte. “Mami/Tati já se nudím!” A co teď, bez nápadů. Pokud se vám to stalo, je tady novinka ze zahraničí, která by mohla být fajn jak pro vás, tak pro vaše děti. A to nejlepší, co na tom je, že na to nepotřebujete skoro nic víc než sklenici, papír, nůžky a tužku. Vezměte si papír, nastříhejte ho na stejně velké proužky, a sedněte si s celou rodinou a na každý kousek papíru napište dohromady nápad, na nějakou aktivitu. Například, výlet do zoo, kreslení, procházka, pečení desertu, nebo třeba vybrání a koukání se na film nebo pohádku.

Nuda lahev

Čím víc lístečků s nápady budete mít, tím lépe, ale stačí jich i jen pár. Až budete hotoví, stačí už jen všechny lístečky dát do lahve a pořádně je promíchat. A teď, až příště vaše děti přijdou s větou já se nudím, vyndejte tuto lahev, a nechte je si vytáhnou aktivitu pro vás všechny, nejen zabaví sebe, ale vám ušetří i hodiny rozmýšlení co dnes budete dělat. Jako bonus, než začnete vaši nuda lahev používat, můžete děti zabavit i tím, že si ji všichni společně nazdobíte. Další nápad ze stejného konce je tak zvaný papírkový den. Jednoduše napište na papírky místa nebo aktivity co vaše dítě rádo dělá, nebo místa kam rádo chodí.

Ruce s papírem

Například na jeden papírek napíšeme jdeme na zmrzlinu a na druhý papírek třeba jdeme do cukrárny na dort. Poté už si dítě nechte jen náhodně vybrat ze dvou papírků. A tak si dítě vybere třeba další tří až čtyři papírky, a má z toho úžasný zážitek, a vy určitě také. Toto je opravdu jen pár trendů, takže každému se zalíbit nemusí, ale jsou každopádně velice originální a zábavné, a pokud se vám libí tak stoprocentně i užitečné pro všechny rodiče s aktivními dětmi, i pokud chcete svému nejmenšímu udělat jen hezký den.