My a škola

Já osobně zastávám takový názor, každý člověk by měl být nějak svým způsobem vzdělaný. A nemusí mít nějaké luxusní vysoké vzdělání, jako například vysokoškolské nebo nějakou drahou univerzitu, ale stačí bohatě když má třeba výuční obor. Anebo ještě lépe maturitu. Maturitu jsem si vždy přála já a jsem ráda, že ji mám. A proto si například vezmete a představte si, kdyby všichni lidé už chtěli pracovat ihned po základní škole. Podle mého názoru by to bylo docela smutné, protože by člověk vůbec neměl žádné zaměření. A kdo by potom mohl třeba dělat lékaře anebo třeba nějakého zedníka, kdyby nic neuměl a kdyby neměl vlastně vůbec žádnou praxi?

Děti se rády učí.

Podle mého názoru je to opravdu škoda. A já si právě říkám, že kdybych já měla odejít ihned po základní škole někam pracovat, tak bych jistě byla velice nešťastná, protože zrovna já osobně jsem vždycky chtěla studovat, takže jsem byla velice nadšená a také spokojená, když mi rodiče řekli, že by byly na mě velice pyšní, kdybych šla někam ještě dále studovat. Takže jsem si řekla, že když si to rodiče přeji a já bych také chtěla studovat dál, tak jsem si řekla, že dál studovat budu. A to také proto, že mě vzdělání opravdu hodně baví a podle mého názoru je vzdělání pro každého člověka velice důležité.

Škola je důležitá.

Říkám si, že kdybych se třeba nevydělávala vůbec, tak co bych asi dělala nebo kde bych vůbec skončila? Nakonec jsem vystudovala jazykovou školu a musím uznat, že jsem lépe udělat nemohla. A myslím si, že vzdělání člověka opravdu utvrdí v tom, že když člověk má nějaké lepší vzdělání anebo alespoň nějakou školu, tak má také otevřená taková zadní vrátka, jak se lidově říká. A to potom člověk má také více možností, kam půjde pracovat. Já jsem vždycky chtěla pracovat v nějaké kanceláři, kde potřebuji cizí jazyky, a nakonec to se mi také splnilo. A tady jde alespoň vidět, že vzdělání je opravdu důležité.