K čemu se používá mobilní kompresor


Kompresor je zařízení, které najdeme prakticky v každé dílně. A není divu, je velmi užitečný v mnoha nejrůznějších situacích. I to je důvod, proč jej existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů, z nichž každý má své výhody a nevýhody, které je potřeba znát, abychom si vybrali ten správný. A jedním z těch poměrně oblíbených je i mobilní kompresor https://piskovacky.cz/317-kompresory-diesel-mobilni-vlecne-vhodne-k-piskovani-tryskani.

Ten se od těch statických liší především svou velikostí a snadnou přenositelností. Obvykle je i vybaven kolečky pro snadnější manipulaci. Hlavní výhodou zde samozřejmě je, že jej můžeme vzít v podstatě kamkoliv, kde jej potřebujeme. Nejsme tedy v jeho používání omezeni jen na jedno místo, nýbrž jej lze volně přepravovat.

mobilní kompresor

Díky tomu najde uplatnění především v menších projektech či v těch, které nelze dělat třeba v garáži, ale kdy je nutné onu věc mít například na čerstvém vzduchu. To oceníme mimo jiné především u dieselových typů, kdy si dílnu nezamoříme kouřem.

Je však potřeba říci, že jsou zde nejen pozitiva, ale také negativa. Mezi hlavní patří malá velikost. Ta znamená, že v něm nemůže být tolik náplně, a tedy nemůže být používán bez doplnění delší dobu. Tuto nevýhodu vidíme při větších projektech, například pískování domů, kdy je nutné písek do kompresoru neustále doplňovat.

hadice a pistole kompresoru

Dále je zde fakt, že existuje jen malé množství hadic a pistolí, které na tento typ kompresorů pasují. To znamená, že je nelze použít na skutečně přesnou práci, například broušení vzorků do sklenic. Pokud potřebujeme skutečně použít velmi tenký či naopak velmi silný proud, musíme se poohlédnout po jiném modelu.

Je nutné, abychom toto vše uvážili ještě před jeho koupí. Ano, mobilní univerzální kompresory mohou velké části populace vyhovovat, avšak pokud jej potřebujeme pro nějakou specifickou činnost, je dobré si pořídit takový typ, který je pro ni nejvhodnější. Je sice možné, že nás to bude stát více, avšak v konečném důsledku se nám to vyplatí.