Co vám brání ve hře na koberci

Když si domů pořídíme koberec, očekáváme, že se po něm bude nejen chodit, ale i hrát nebo pracovat. V mnoha domácnostech je koberec na podlaze výzvou k tvůrčí činnosti, bereme si na podlahu notebook, uleháme nebo k němu usedáme do tureckého sedu, rozkládáme na zem papírovou mapu, čteme tu dětem pohádky, stavíme s nimi stavebnice, koulíme si s míčem, hrajeme s autíčky či s panenkami a sestavujeme puzzle.

koberec v hotelu

Hra na koberci je celkem přirozená, protože jeho povrch je hřejivý a měkký, a tak nemáme důvod sedat si na kamennou dlažbu nebo na studené parkety. Koberce je zkrátka něco jako prodloužení sedací soupravy, křesla a židle. Koberce mohou skvěle posloužit i pro uvítání návštěvy. Posadíte se spolu na podlahu a vychutnáte si tu vzájemné doteky mnohem lépe, než na omezeném prostoru sedací soupravy. Na koberci se dobře masírují záda či zátylek, rozčesávají vlasy a pečuje o pleť a obecně jste tu v rámci rodiny nebo s kamarády v bližším tělesném kontaktu. Na koberec rády usedají i děti, aby je jejich rodiče hladili a mazlili se s nimi a svým způsobem je to i něco jako travnatá plocha, na kterou usedáme venku, pořádáme-li zahradní piknik.

tkaný koberec

Koberec musí být čistý

Jistě je vám jasné, že na špinavý koberec se nikomu nebude chtít usedat. Jestliže je nový, budete to mít celkem snadné, protože jej stačí vysát sáčkovým vysavačem, jenže po určité době se na něm začnou objevovat zašlapané mapy a různé skvrny. Další nepříjemností může být zvláštní odér, který připomíná zpocená bosá chodidla. Je to celkem logické, pokud po koberci chodíme naboso nebo v ponožkách, neboť odtud se na jeho vlákna dostane náš pot a spolu s ním i bakterie, co jej rozkládají.

Naštěstí existují stroje, například systém Rotovac, který si s odérem i s nečistotou poradí. Čištění koberců ceník https://www.wismont-cisteni.cz/cenik/ vám napoví, co vše lze vyčistit, a na jaké druhy koberců se tato procedura vztahuje.